Zazdrość

Z pewnością większość mężczyzn wcześniej czy później spotka się z problemem zazdrości swojej partnerki. Uważa się że to płeć brzydsza częściej ma skłonności do terytorializmu a co za tym idzie – do zazdrości o to co kocha lub co posiada. To twierdzenie jest prawdą jednak kobiety też potrafią być bardzo zazdrosne o swoich ukochanych.
Często stanowi to poważny problem w związku, który trzeba starać się jak najszybciej rozwiązać. Niejedna dziewczyna z zawiścią patrzy na kobietę, której przygląda się jej chłopak, a wiele z nich obraża się lub wręcz robi wyrzuty za to, że jej partner ośmielił się zauważyć kogoś innego. Dopóki sytuacje takie zdarzają się niezbyt często i dziewczyna szybko zapomina o tym zdarzeniu, nie ma się czym przejmować. Jednak należy pamiętać, że zazdrość potrafi przerodzić się w obsesję – a wtedy może dojść do rozpadu nawet udanego i szczęśliwego związku.
To całkowicie normalne że jesteśmy wrażliwi na piękno, czy też na urodę innych ludzi. Patrzenie, czy nawet oglądanie się za kimś innym nie oznacza braku miłości czy braku zainteresowania własną kobietą - każdy lubi kontemplować atrakcyjne, ładne rzeczy i świadczy to o dużym wigorze oraz dużej zdolności do zauważania piękna.

Przyczyną zazdrości w takim przypadku są często kompleksy. Dziewczyna myśli od razu że skoro jej chłopak zauważa inne kobiety oznacza to, że ona mu się tak bardzo nie podoba, że czegoś jej brakuje. Wtedy wystarczy ją przytulić, zapewnić o miłości i atrakcyjności. Jeśli zazdrość jest o wiele większa i chcemy uniknąć niepotrzebnej kłótni można powiedzieć że to ktoś znajomy z dawnych lat. Kobiety lubią być podziwiane - jeśli zauważą że mężczyzna dostrzega urodę innej, przestają czuć się jak „ta jedyna i niepowtarzalna”. Potrzebują być ciągle przekonywane o tym, że są równie atrakcyjne jak w chwili, gdy zostały ujrzane po raz pierwszy.

Co zrobić by dziewczyna nie miała takich kompleksów na swoim punkcie (a co za tym idzie, żeby byłą mniej zazdrosna)? Należy patrzeć prosto w jej oczy, bez rozglądania się na boki, co sprawi, że wypowiedź jest bardziej wiarygodną. W takiej sytuacji wyznajemy nie tylko miłość ale też komentujemy wygląd, uczesanie, makijaż – to sprawi że dziewczyna zacznie myśleć o tym, że jest ładna a nie o mankamentach swojej urody.
Pewna siebie i znająca swoją wartość partnerka nie przejmie się zbytnio tym, że jej ukochany czasem zerka na inne kobiety do czasu, gdy on nie da jej powodów do niepokoju. Zbyt częste komentowanie ładnego wyglądu „konkurentek”, opowiadanie o spotkaniach z koleżankami może sprawić, że dziewczyna stanie się nieufna i zacznie denerwować ją to skupienie uwagi na innych kobietach. Jeśli nie ma pewności, że jest bardzo kochana może wyobrażać sobie, że partner wciąż szuka wybranki swojego serca. To może bardzo zaognić sytuację i ciężko będzie poradzić sobie z szalejącą ukochaną.

Jak temu zaradzić? Nie robić tajemnicy z kontaktów damsko – męskich. Jeśli chłopak wychodzi z pokoju gdy zadzwoni do niego znajoma to znak, że coś ukrywa, że są sprawy o których nie chce mówić przy swojej dziewczynie. Należy też ograniczyć spotkania typowo towarzyskie w gronie mieszanym, w których nie uczestniczy partnerka. Wiadomo, że na tego typu imprezach mogą przytrafić się różne historie, a plotki roznoszą się w błyskawicznym tempie. Z pewnością nie zaszkodzi raz na jakiś czas bukiecik kwiatów, drobny prezent bez okazji czy miłosny list - kochająca i kochana dziewczyna nie będzie tak podejrzliwa jak osoba niepewna uczuć partnera.

Gdy zazdrość jest chorobliwa i żadne argumenty nie dochodzą do zawistnej kobiety warto zastanowić się czy ona nie traktuje chłopaka jak własności. Brak zaufania to zły znak i z pewnością nie świadczy o miłości.

.
zgłoś problem